top of page

Künnipäev ja seemnete külvamine

Õpetaja tutvustas lastele künnipäeva (14.aprill). Künnipäevast algasid vanasti põllutööd ning usuti, et kui viia põllule sõnnikut ning katsuda/tõsta kõik põllutööriistad läbi, siis edeneb töö ning aasta tuleb hea saagiga, viljakas. Lapsed rääkisid, mis "saaki" nemad kodus saavad: kellel on maasikad istutatud, mustsõstrapõõsad, õunad jne kuni kuldsete rahapuudeni välja. 

Täna oli vahtraninadel võimalus ka endale lasteaias seemneid mulda panna, aja jooksul jälgida nende kasvamist ning saada saaki. Alustuseks näitas õpetaja maitsetaimede pakke, mille vahel lapsed valida saavad, ning lapsed pakkusid millega võiks tegu olla. Tilli ja basiiliku tundsid paljud ära, spinati tundis üks laps ära ja koriandrit mitte keegi. Rääkisime nende taimede kasulikkusest. 

Seejärel sai iga laps endale kasvatamise jaoks turbapoti (mõned tavalised topsid), panid sisse mulla ning pistsid seemned mulda. Lisaks meisterdas iga laps enda potti nimelise lipukese (nimi, logo, märk vms), et igaüks tunneks enda oma ära1 view

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page