top of page

Lihavõttejänesed, decoupage munad ja munajaht

Vanemad lapsed oskasid öelda, et ees on lihavõtted/ munadepühad ning reedel keegi lasteaeda ei tule, sest on suur reede- punane püha. Lapsed rääkisid, mida nemad teavad lihavõtetest. Muidugi teadsid lapsed, et siis värvitakse ja koksitakse mune, tehakse "munajahte" ja lihavõtte jänes võib tuua kingitusi. Lapsed rääkisid, kuidas neil eelnevatel aastatel munadepühad kodus välja on näinud. Mitmetel lastel toimunud toredaid tegevusi ja erinevaid munajahte.

Kunstitegevuses meisterdasid vahtraninad armsaid lihavõttejäneseid. Esimene, kõige raskem ülesanne jänese tegemise juures oli oma käekontuuri paberile joonistamine ning selle välja lõikamine (lisaks eemdaldada keskmine sõrm, või seda üldse mitte teha). Kui see tehtud, läks asi juba kergemaks. Jänkule tuli teha näppudest käed, teha nägu pähe ja midagi toredat käppade vahele. Kui kõik lapsed olid lõpetanud, panime kõik jänesed alusele ning saime kokku toreda, omanäoliste jäneste koloonia.


Neljapäeval käisid Vahtraninad käisid täna toredal munajahil. Magamistuppa oli peidetud pesatäis üllatusmune, mille sees oli komm ja mõistatus. Laste ülesanne olid munad üles leida, lugeda kokku pool (kahesilbililisest) sõnast ning leida rühmakaaslastega koostöös sõna teine pool. Lisaks sõnadele („MU-NA“ ja „TI-BU“) pidid lapsed jälgima, et ka paberil olevad numbrid (2-9) ja kujundid (ring, ruut, kolmnurk) klapiksid. Vahtraninad moodustasid ülesande lahendamisel paarid, kus üks laps oli koolieelik (oskas lugeda) ja teine noorem, et ülesande lahendamine kõigile jõukohane oleks. Kõik sõnapaarid said leitud, lapsed kordasid üle kujundite nimetused, järjestasid paberilehed 2-9ni ja nooremad loendasid valjusti reas olevaid numbreid. Järgmisena asusid lapsed munasid kaunistama, kasutades decoupage tehnikat. Lapsed valisid suure hulga salvrätikute seast meeldivad pildid, kujundid või mustrid, lõikasid need välja ja kleepisid munale. Munad said kõik väga eriilmelised ja ilusad, lapsed jäid oma tööga väga rahule.1 view

Recent Posts

See All

コメント


bottom of page