top of page

Pähklite leivanädal

02.10

Hommikuringis said lapsed teada, kuidas valmistatakse leiba. Rääksime, et rukisest jahvatatakse jahu, sellest tehakse taigen ja pannakse ahju küpsema. Lapsed nägid kõigepealt rukise pilti arvutist ning siis tuvastasid rukise õpetaja laua peal olevatest erinevatest viljadest. Vaatasime ka lühikese Pärnamäe pagaritööstuse video "Kuidas valmib leib?"


04.10

said lapsed teada, millest valmib soolataigen (jahu, sool, vesi) ja millest valmib jahu. Vaatasime ka nisuvilja ja rukisevilja õpetaja laual olevast topsikust.

Kunsti tegevusena voolisime soolataignast kringlikesi. Enne tegevust vastasid lapsed küsimusele, miks on oluline enne söögi tegemist käsi pesta ja alus ära puhastada. Lisasime jahu, kui tainas läks liiga kleepuvaks ja valminud kringlid jätsime akna äärde kuivama.06.10

Täna leivapäeval tegime ise rukkileiba. Uurisime retsepti, maitsesime selle koostisosi. Segasime taigna ja iga laps vormis kerakujulise leiva.

Keskkond ja matemaatika: Taignast tegime kera. Mõõtsime jahu, keefiri, soola, suhkrut. Loendasime 2 sarnast tähte leiva puslel.

Kunst: Leiva pusle. Pildi järgi osade kleepimine alusele.

Keel ja kõne: Uued sõnad taigen, sõtkuma, leib, kefiir, pärm, rosin. Asjade järgi sõnade nimetamine.

Leivateos olid käed jahused ja pildile jäid küpsend leivad.


8 views

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page