top of page

Vabariigi aastapäeva kaunistused ja isetehtud või

Tänase rukkilille abil õppisid lapsed koostama liitmis- ja lahutamistehteid. Kuna Eesti saab 106 aastaseks, valisime lille südamikku number kuue ja koolieelikud meisterdasid kroonlehed, kuhu kirjutasid liitmis- või lahutamistehte, mille vastus oleks 6. Nooremad lapsed said rukkilille, mille südamikul olid numbrid 1-5 ning kroonlehtedel vastavate hulkadega täpid. Lapsed pidid leidma igale kroonlehele õige koha. Aktuse päeval tuletasime meelde mis pidupäev meid ootab ja kordasime üle luuletuse, mida Vahtraninad Vabariigi Aastapäeva aktusel esitavad. Edasi mõtlesid lapsed, et mis võiks olla lihtsad Eesti toidud, mida näeb ka pidulaual ja koos jõuti järeldusele, et need on must leib ja või. Õpetaja tuletas meelde, et Vahtraninad on ühel korral ise juba võid teinud ja lapsed meenutasid, kuidas me seda tegime. Ka seekord panime rõõsa koore purki ja lapsed hakkasid seda kordamööda raputama, lugedes samal ajal 1-10ni, 10-1, astudes 10 sammu ning andsid siis purgi järgmisele lapsele. Lõpuks hakkas või kokku, lisasime sellele soola iga laps määris ise oma leivaviilule oma äranägemise järgi võid. Leib oli soe ja lõhnav, sest olime selle korraks lasteaia köögi ahju saatnud. Lapsed leidsid, et see on maailma parim või ja võileib :)

Aktusel kandis üks Vahtraninade poistest lippu ja sai oma ülesandega eeskujulikult hakkama. Nooremad Vahtraninad, keda oli vaid kolm, esinesid koos omavanuste Pihlamarjadega. Koolieelikud, keda oli täna vaid viis, esinesid terve rühma eest nii julgelt ja valjusti, nagu oleks terve rühm kohal! Väga tublid!

Peale aktust marssisid Vahtraninad tagasi võileibu nosima ning mõned lapsed, kes olid samuti midagi kaasa võtnud, jagasid küpsiseid ja kommi.0 views

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page