top of page

Lindude elu talvel

15.01

Tänases hommikuringis kordasime nädalapäevi ja rääkisime lindude elust talvel. Lapsed vastasid küsimustele "Mida linnud talvel teevad?"- osad lendavad ära ja osad mitte, "Kuidas saavad inimesed neid aidata?". Samuti nimetasid ekraanil olevaid paigalinde: leevike, rasvatihane, varblane, harakas, tuvi ja rähn.

Kunsti tegevuses meisterdasime leevikest koos pesaga. Lapsed värvisid fotot võimalikult täpselt jälgima ja leevikese ära värvima. Tausta värvisid lapsed sinise guaššiga ja pesa kleepisid heinast.17.01

Täna kordasime T-tähte. Lapsed vaatasid pilte T-tähega lindudest: teder ja tihane ning pakkusid ise veel ühe t-tähega linnu - tuvi. Õpetaja kirjutas koos lastega häälides nimetused tahvlile.
Kunsti tegevuses tegid lapsed paaristööd. Meisterdasime linnusöögitoru. Lapsed panid vetsupaberirulli ümber kahepoolse teibi, rullisid seda seemnetes ja helvestes ning lisasid nööri, millega puu otsa riputada. Tühjadesse kohtadesse lisasid seemneid käsitsi. Lõpetuseks kirjutasid mõlemad paarilised oma torule nimed.19.01


Täna lõpetasime talvituvate lindude teema. Vaatasime slaide talvituvatest lindudest ja kuulasime nende hääli. Moodustasime 3 rühma, kus igaühes oli 4 liiget ning lapsed mängisid talvist aialinnubingot, kus viisid kokku värvlise ja mustvalge pildi.

Lapsed tutvusid lindude rahvapäraste nimedega. Rahvapärane nimi oli loetud TTS Big-Pointi (helisalvestus). Linnu nime ja pildiga plakatid olid seinal ning õpetaja luges kõik rahvapärased nimed ja lapsed pidid salvestatud nime ära tundma. TTS Big -Pointi oli kuus, siis lapsed olid kuue kaupa grupis ja kõik kordamööda vajutasid helisalvestis ning käisid koos otsimas lindu plakatilt.
0 views

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page